Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 28.05.2022 року
kopaigorodsilrada@ukr.net
+38 098 2443633
+38 097 0867027

  Чорнобиль – біль України.

  Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя.

  Трагедія і подвиг Чорнобиля сколихнули світ, викликали до життя хвилю милосердя, бажання мільйонів людей допомогти перебороти спільну біду. Ось уже 36-й рік поспіль другий весняний місяць навіює на людей багатьох країн сум, важкі спогади, неспокій і нелегкі роздуми.

  26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу, трагедія для всього людства.

  Від аварії на ЧАЕС в Україні постраждали 3,2 мільйона чоловік, серед них –понад 1 мільйон дітей. Трагедія зачепила долю кожного українця, сколихнуло життєве дерево п’ятидесятимільйонного народу. Місцевість, яка зазнала прямого радіаційного ураження, становила 1/12 частку всієї території України. Небезпечний рівень радіоактивного забруднення спостерігається на площі понад 50 тисяч квадратних кілометрів.

  Евакуйовано 76 населених пунктів з кількістю мешканців 91 тисяча чоловік. До зони обов’язкового відселення потрапили 92 населених пункти, а до зони гарантованого державою добровільного відселення – 835. Під постійним і посиленим радіоекологічним контролем перебувають 1288 населених пунктів.

  Ядерний розпад має свою, добре відому науці пролонгованість в часі й просторі, а готових програм щодо подолання наслідків подібних катастроф не існує. Тож треба пам'ятати: майбутнє підкоряється людині тоді, коли вона здатна глибоко і всебічно осмислювати минуле і, максимально мобілізуючи творчий потенціал, вміти отримувати уроки з допущених помилок і прорахунків, шукати нових засобів вирішення завдань.

  Втім, Чорнобиль не минув. Він промовисто нагадує про себе щодня численними проблемами в різних сферах суспільства, у долі мільйонів людей, житті кожного з нас.